Profesionálny permanentný make up

O mne DOMINIKA HAJDUK ROZMAN

O mne DOMINIKA ROZMAN

Všetky fotografie sú na instagrame - klikni vpravo na fialový obrázok medzi facebookom a instagramom :-)

Predsavzatie do roku 2018:?

Brať hodiny kreslenia: už úspešne chodím

stať sa inžinierkou: konečne som ING. DOMINIKA H. ROZMAN hurááá

strojček na zuby: (objednaná na konzultáciu v októbri)

nové ošetrenie PLAZMALIFTING!! - bude 18.9.2018 !!!

Predstavte si ráno, keď si nemusíte namaľovať obočie, očné linky a dať rúž...  Že je to ťažké po tých rokoch? Čo by ste namiesto toho mohli robiť? Raňajkovať s rodinou? Zacvičiť si tvárovú gymnastiku? Pozrieť teleráno? Predĺžiť sladký spánok? S veľmi šikovnou teterkou s pevnou rukou a dobrým vkusom, ktorý už ocenil nejeden stylista to môže byť aj váš prídad.

Volám sa DOMINIKA HAJDUK ROZMAN, som absolventkou Technickej univerzity v Košiciach a čerstvou inžinierkou enviromentalistiky (Nature Conservation) v Prahe. Moje hobby sa mi stalo prácou. Som profesionálna expertka na pleť a teterka permanentného make upe. S tým sa neuspokojujem a naďalej na sebe pracujem. Pracovne pôsobím v Bratislave v Ružinove a môžete ma poznať aj z televízie JOJ. Spojila som zmysel pre detail, svoje hobby olejomaľbu, ambicióznosť a vznikla nová vášeň permanentný make up.

Ako som začala? Nerobila som si klasický 1-5 dňový kurz na Slovensku, kde sa tetuje obočie jednej modelke a kozmetička dostane certifikát, s ktorým je oprávnená vykonávať legálne svoju činnosť, teda permanentný make up. Absolvovala som Škótsky kurz so samotnou majiteľkou THE HALL FRAME, ktorý trval približne 2 intenzívne mesiace. Tetovala som obočie, pery cca 20-tim ženám, ktoré následne absolvovali korekciu. Pri tomto kurze certifikát nedostane každý, treba si ho zaslúžiť.

Môj salón už navštívila veľvyslankyňa, PR zamestnankyne z televízie markíza, lekárky, dcéra ministra, manželka a sestra najlepšieho slovenského kuchára, no i pani riaditeľka škôlky, pani učiteľky, študentky ekonómie. Desaťročné deti, ale aj 85 ročné dámy. Posledné mesiace ma vyhľadávajú obyvatelia Viedne, Rusky, Ukrajinky, no mám verné zákazničky aj z iných krajín. Dohovorím sa anglicky, prípadne mám rusko-slovenskú tĺmočníčku.

Čo je pre mňa dôležité?

Kozmetika. Milujem sa vzdelávať v oblasti zdravovedy, dermatológie a prinášať stále niečo nové. Momentálne som jedina kozmetička, ktorá depiluje niťami a rovnako môžete v našom salóne absolvovať kurz tvárovej gymnastiky s najznámejšou lektorkou Ivetou Štetcovou, omladiť svoju tvár, či ju zbaviť nežiadúcich nečistôt (slušne povedané :D )

MICROBLADING ALEBO MIKROPIGMENTÁCIA? ČEPIELKY ALEBO PMU?

Túto otázku si kladie každá amatérka, čo je normálne. Tiež som netušila aký je v tom rozdiel. V skratke čepielky vydržia 3-6 mesiacov (s pretetovaním 6-12 mesiacov - reálne). pokožka počas zákroku krváca a samotné tetovanie bolí - aspoň to sú skúsenosti mojich klietov. Mikropigmentácia, čo je tetovanie strojom Vám vydrží 6-12 mesiacov (s pretetovaním 1-4 roky). Reálne je priemer dva roky. Čím mastnejšia pleť, tým kratšie a naopak. Používam špeciálne mikro-ihly - takže výsledok je ako po čepielkách, akurát môžem lepšie hýbať rukov a nezničím Vám pokožku.

Tetujem strojom, čo znamená, že ku mne môže prísť aj žena so zmiešanou, či mastnou pleťou. (Microblading, alebo čepielky sa vtedy neodporúčajú). Tetovanie strojom vydrží viac rokov, čo znamená že zákazníčka ušetrí nie len svoj čas, ale aj peniaze za opakované korekcie. No hlavne microblading narúša pokožku, ak sa čiarku tetujú príliš blízko, može sa koža natrhnúť. Prečo potom nepoužíva stroj každá? Samotný stroj stojí od 900-5000 €. Cartrige (čiže ihla), stojí 10 eur, na jednu zákazničku ich treba občas aj viac.  Čepielka je za pár centov. Logicky „teterka má vyšší zisk a menšiu investíciu do svojho podnikania. 

KOZMETIČKA ≠ Leonardo Da Vinci (nie každá teterka, vie nakresliť vhodný tvar a vytetovať prirodzené chĺpky).

Kreslenie chĺpkov. Tvár obočia vymeriavam nitkami, podľa Vašej tváre a pomáham si aj špeciálnymi pravítkami. Nie nadarmo sa hovorí dvakrát meraj a raz...Pri permanentnom make upe obočia to platí dvojnásobne!!

Kreslenie chĺpkov. Pri výbere správnej „teterky,“ by to mala byť jedna z rozhodujúcich veci. Kreslím realistické 3D obočie a tvar prispôsobujem tvári zákazníčky. V iných salónoch skončíte so „šípkami,“ obočím čiarok v jednom smere. Neznamená to, že „teterka,“ je neschopná, len nevie kresliť. 

           

Farba
Výber farby, respektíve správne namiešanie pigmentov je veľmi dôležité, aby vaše obočie nebolo po pár dňoch/týždňoch sivé, červené, biele, modré, zelené... Dovolím si o sebe povedať, v tom som expert.

Tetovacie salóny
Navštevujú zákazníčky nie len kvôli lákavej cene, ale preto, že teter má bohatšie skúsenosti s kreslením a ihlou na tetovanie. To je pravda.
Avšak mám pár zákazníčok, ktoré v minulosti navštívili tetovací salón. Žiaľ skončili s obočím, ktoré zostane „navždy.“ Zamestnanec použil trvalú čiernu farbu, ktorá sa používa na tetovanie. Nevadilo by to možno, keby obočie bolo súmerne a nie jedno vyššie a druhé nižšie.
Iné tetovacie salóny (zo skúsenosti Vám natetujú spomínané šípky, ktoré majú nahradiť tvar prirodzených chĺpkov).
OPRAVU som robila ženám, ktoré sa nechalo tetovať u chlapov s webom, kde mali nádherne fotografie. Čerstvá fotografia je vždy krajšia, no hlavne nie je problém fotografie kúpiť na rôznych webových stránkach. Žiaľ tým, že sa dotyční páni nemaľujú svoje obočie denne, nebolo podľa predstáv zákazníčiek a často boli na korekcii aj 3 krát.

Podozrivo nízka cena?
Nepokryje náklady na materiál. A často sa klientka ani nesťažuje, nepríde na reklamáciu, pretože sa hanbí, keďže zákrok mala skoro zadarmo. Niekedy korekciu musí zaplatiť viackrát a tak v konečnom dôsledku mohla navštíviť profesionála so zmyslom pre detail.

  • Pozorne si vyberte osobu ku ktorej idete. Zamerajte sa na jej vkus a salón. Tiež to svedčí o človeku a jeho talente.
  • Rovnako sledujte ako s Vami komunikuje. Nedvíha telefón, neodpovedá na správy, pretože údajne má toho veľa? Viete si predstaviť, že budete potrebovať dohodnúť termín korekcie, prípadne poradiť so starostlivosťou o tetované miesto a on bude zaneprázdnený?

Za obočie si nechám zaplatiť. Som podnikateľka a mojím cieľom je máť výplatu. Takže cena za obočie nepokryje len kvalitný materiál, ale aj môj čas. Tetovanie obočia s pretetovaním trvá 5 hodín. Tiež nechodíte do práce za dobrý pocit :)

 

 

 

Vaša D.